Dni Karpia "Gra terenowa"

                      

edukacyjne DKNowy termin: 4 października 2020  /niedziela/

Rodzinna gra terenowa "W poszukiwaniu zaginionej ikry"

MIEJSCE ZBIÓRKI: przed Karczmą Rybną w Rudzie Żmigrodzkiej

CZAS TRWANIA: 10:00 - 12:00DATA 2020-10-04  (nowy termin)

MIEJSCE Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz, Ruda Żmigrodzka 101-102

CZAS TRWANIA 10:00 - 12:00

LICZBA MIEJSC 25 dzieci (pod opieką rodzica/ów lub opiekunów)

KOSZT 20 zł / dziecko

ZGŁOSZENIE Płatność za bilet dotyczy tylko dzieci (rodzice/opiekunowie nieodpłatnie). Bezzwrotny zadatek wpisowy – 10 zł/dziecko - płatny przelewem (dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po przesłaniu zgłoszenia uczestnictwa na adres: edukacja@raftowicz.pl). W zgłoszeniu proszę podać wiek dziecka.

DODATKOWE ATRAKCJE Od godz. 12:00 czynna jest Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej z aromatycznymi potrawami z ryb i nie tylko. W karczmie znajduje się kącik zabaw dla dzieci, a na zewnątrz drewniany plac zabaw. Tuż obok Karczmy Rybnej jest zagroda z danielami (dzieci mogą przywieźć marchewki, żeby karmić zwierzęta z ręki). Wszystkich uczestników gry terenowej zapraszamy również tego dnia ok. godz. 14:00 przy Karczmie na uroczyste wręczenie nagród dla wędkarzy biorących udział w zawodach wędkarskich "Rybowisko" lub spacer przyrodniczą ścieżką dydaktyczną pośród naszych stawów.

OPIS WYDARZENIA Rodzinna impreza przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-12 lat w towarzystwie osoby dorosłej (rodzica lub opiekuna). Wędrujemy z odręcznie sporządzoną mapą po Gospodarstwie Rybackim w Rudzie Żmigrodzkiej w poszukiwaniu pochowanych "jaj" karpia. Skrywają one w swoim wnętrzu zagadki, rebusy lub polecenia nawiązujące do specyfiki rybactwa stawowego, stroju i wyposażenia rybaków oraz flory i fauny Doliny Baryczy, a także zawierają wskazówki, jak dotrzeć do kolejnej „ikry”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zwiedzić płuczkę, gdzie przyjrzą się żywym rybom z bliska, przejdą się niedostępnymi na co dzień groblami stawów, poznają sprzęt i strój rybacki. Jeśli czas pozwoli, na koniec odbędą się zawody wędkarskie „na sucho” dla wszystkich dzieci. Każde dziecko otrzyma dyplom „Poszukiwacza zaginionej ikry”.


W razie naprawdę niekorzystnych warunków pogodowych impreza zostanie przełożona na 11 października br. (niedziela). Zastrzegamy sobie również możliwość odwołania imprezy, jeśli zgłosi się niewystarczająca liczba uczestników (min. 10 dzieci).

 

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Nagroda gwarantowana. Kup bilet na wydarzenie, a w terminie do 7 dni po imprezie na stronie sklep.barycz.pl, wpisz z biletu Twój indywidualny kod promocyjny, opisz jak oceniasz dane wydarzenie i wybierz nagrodę.

ORGANIZATOR: Edukacja nad stawami "Ruda Żmigrodzka" Lidia Jażdżewska

INFORMACJA: e-mail: lidia@raftowicz.pl  tel. 881 778 707 


 

Aktualności

W roku 2020 Gospodarstwo rybackie, Karczma rybna i Edukacja nad stawami w Rudzie Żmigrodzkiej organizują 3 wydarzenia - wędkarskie, kulinarne, edukacyjne - w ramch Dni Karpia w Dolinie Baryczy:
Pokaż więcej