Dni Karpia 2020

Dni Karpia 2020

    


W roku 2020 Gospodarstwo Rybackie, Karczma Rybna i Edukacja nad stawami w Rudzie Żmigrodzkiej organizują 3 wydarzenia w ramch Dni Karpia (wędkarskie, kulinarne, edukacyjne):

 

edukacyjne DK27 września 2020  /niedziela/

Rodzinna gra terenowa "W poszukiwaniu zaginionej ikry"

MIEJSCE ZBIÓRKI: przed Karczmą Rybną w Rudzie Żmigrodzkiej

CZAS TRWANIA: 10:00 - 12:00

DATA 2020-09-27

MIEJSCE Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz, Ruda Żmigrodzka 101-102

CZAS TRWANIA 10:00 - 12:00

LICZBA MIEJSC 25 dzieci (w towarzystwie rodzica/ów lub opiekunów)

KOSZT 20 zł / dziecko

ZGŁOSZENIE Płatność za bilet dotyczy tylko dzieci (rodzice/opiekunowie nieodpłatnie). Bezzwrotny zadatek wpisowy – 10 zł/dziecko - płatny do 20 września 2020 przelewem (dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po przesłaniu zgłoszenia uczestnictwa na adres: edukacja@raftowicz.pl). W zgłoszeniu proszę podać wiek dziecka.

DODATKOWE ATRAKCJE Od godz. 12:00 czynna jest Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej z aromatycznymi potrawami z ryb i nie tylko. W karczmie znajduje się kącik zabaw dla dzieci, a na zewnątrz drewniany plac zabaw. Tuż obok Karczmy Rybnej jest zagroda z danielami (dzieci mogą przywieźć marchewki, żeby karmić zwierzęta z ręki). Wszystkich uczestników gry terenowej zapraszamy również tego dnia ok. godz. 14:00 przy Karczmie na uroczyste wręczenie nagród dla wędkarzy biorących udział w zawodach wędkarskich "Rybowisko" lub spacer przyrodniczą ścieżką dydaktyczną pośród naszych stawów.

OPIS WYDARZENIA Rodzinna impreza przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat w towarzystwie osoby dorosłej (rodzica lub opiekuna). Wędrujemy z odręcznie sporządzoną mapą po Gospodarstwie Rybackim w Rudzie Żmigrodzkiej w poszukiwaniu pochowanych "jaj" karpia. Skrywają one w swoim wnętrzu zagadki, rebusy lub polecenia nawiązujące do specyfiki rybactwa stawowego, stroju i wyposażenia rybaków oraz flory i fauny Doliny Baryczy, a także zawierają wskazówki, jak dotrzeć do kolejnej „ikry”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zwiedzić płuczkę, gdzie przyjrzą się żywym rybom z bliska, przejdą się niedostępnymi na co dzień groblami stawów, poznają sprzęt i strój rybacki. Jeśli czas pozwoli, na koniec odbędą się zawody wędkarskie „na sucho” dla wszystkich dzieci. Każde dziecko otrzyma dyplom „Poszukiwacza zaginionej ikry”.


W razie naprawdę niekorzystnych warunków pogodowych impreza zostanie przełożona na 4 października br. (niedziela), a w drugiej kolejności na 11 października br. (niedziela). Zastrzegamy sobie również możliwość odwołania imprezy, jeśli zgłosi się niewystarczająca liczba uczestników (min. 10 dzieci).

 

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Nagroda gwarantowana. Kup bilet na wydarzenie, a w terminie do 7 dni po imprezie na stronie sklep.barycz.pl, wpisz z biletu Twój indywidualny kod promocyjny, opisz jak oceniasz dane wydarzenie i wybierz nagrodę.

ORGANIZATOR: Edukacja nad stawami "Ruda Żmigrodzka" Lidia Jażdżewska

INFORMACJA: e-mail: lidia@raftowicz.pl  tel. 881 778 707 

 

wedkarskie DK27 września 2020 /niedziela/

Zawody wędkarskie Rybowisko
MIEJSCE: Łowisko wędkarskie (obok karczmy rybnej ) na terenie Gospodarstwa Rybackiego Ruda Żmigrodzka

CZAS TRWANIA: 7:00 – 14:00 (7:00 - zbiórka, 7:30-13:00 zawody, 14:00 - wręczanie nagród)

 

DATA 2020-09-27

MIEJSCE Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz, Ruda Żmigrodzka 101, 55-140 Żmigród (łowisko obok Karczmy Rybnej)

CZAS TRWANIA 7:00 (rejestracja zawodników) - 14:00 (wręczenie nagród)

LICZBA MIEJSC 30

KOSZT 60 zł / zawodnik

ZGŁOSZENIE Wymagana pełna przedpłata - płatność tylko przelewem! Dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po otrzymaniu przez nas zgłoszenia, wysłanego na: lidia@raftowicz.pl. W tytule maila proszę wpisać "Zawody". Liczy się kolejność zgłoszeń.

DODATKOWE ATRAKCJE Od godz. 12:00 czynna jest Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie serwowane są aromatyczne potrawy z ryb i nie tylko. W karczmie znajduje się kącik zabaw dla dzieci, a na zewnątrz drewniany plac zabaw. Można tu również nabyć produkty regionalne z Doliny Baryczy. Tuż obok Karczmy Rybnej jest zagroda z danielami oraz początek i koniec przyrodniczej ścieżki dydaktycznej, biegnącej pośród naszych stawów.

OPIS WYDARZENIA

Zawody wędkarskie "Rybowisko" organizowane są dla pełnoletnich amatorów wędkowania, z własnym sprzętem wędkarskim i przynętą (nie obowiązuje karta wędkarska). Zawody odbywać się będą na dobrze zarybionym stawie wędkarskim o pow. 2,2 ha, tuż przy Karczmie Rybnej. Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest pod linkiem REGULAMIN Zawody wędkarskie 2020.pdf. Zawodnicy, którzy znajdą się na podium, otrzymają - jak co roku - atrakcyjne nagrody! Zapraszamy!

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Nagroda gwarantowana. Kup bilet na wydarzenie, a w terminie do 7 dni po imprezie na stronie sklep.barycz.pl, wpisz z biletu Twój indywidualny kod promocyjny, opisz jak oceniasz dane wydarzenie i wybierz nagrodę.

ORGANIZATOR Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz

INFORMACJA:  e-mail: lidia@raftowicz.pl  tel. 881 778 707

 

kulinarne DK6 LISTOPADA /piątek/

Kolacja Rybna - Ryba do syta

MIEJSCE: Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka

CZAS TRWANIA: 19:00-02:00

DATA 2020-11-06

MIEJSCE Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" , Ruda Żmigrodzka 101, 55-140 Żmigród

CZAS TRWANIA 19:00 - 2:00 w nocy

LICZBA MIEJSC 50

KOSZT 150 zł / osoba

ZGŁOSZENIE Wymaga pełna przedpłata - płatność przelewem bądź osobiście w Karczmie Rybnej. Dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po otrzymaniu przez nas zgłoszenia, wysłanego na: karczma@raftowicz.pl

DODATKOWE ATRAKCJE W takcie imprezy liczne konkursy z nagrodami :) Możliwość zakupu napojów oraz piwa i wina w barze Karczmy Rybnej. W czasie imprezy można również zakupić produkty regionalne z Doliny Baryczy.


OPIS WYDARZENIA

Kameralna impreza kulinarno-taneczna. Goście będą mogli odkryć nasze rybne specjały pod różnymi postaciami (ryby pieczone, smażone, duszone, wędzone, w galarecie itd.). Ich bazą będzie szeroki wachlarz rozmaitych gatunków ryb słodkowodnych pochodzących ze stawów naszego rodzinnego Gospodarstwa Rybackiego „Ruda Żmigrodzka". Na stołach zagoszczą również dania z dziczyzny. O oprawę muzyczną zadba lokalny DJ, a dla uatrakcyjnienia wieczoru przeprowadzimy kilka konkursów z nagrodami, w tym głosowanie na najsmaczniejszą potrawę z wytypowanych przez nas 3 dań. Biesiada odbywać się będzie przy stołach łączonych, część dań będzie serwowana, a część w formie bufetu. Szczegółowe menu pojawi się na stronie www.KarczmaRybna.pl bliżej daty imprezy.

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Biorąc udział w kolacji rybnej, wygrywasz podwójnie - jedną nagrodę odbierzesz z biletem (wpisując na stronę sklep.barycz.pl Twój indywidualny kod z biletu), a drugą możesz wygrać podczas losowania na kolacji głosując na najsmaczniejszą potrawę rybną.

ORGANIZATOR Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" J.K. Raftowicz

INFORMACJA Malwina Raftowicz e-mail: karczma@raftowicz.pl tel. 609 856 026


   

Dni Karpia w Dolinie Baryczy przyczyniają się do promocji unikalnego piękna, aktywności i współpracy mieszkańców, prezentacji szerokiej oferty turystycznej regionu za pomocą sztandarowego produktu jakim jest karp.

Koordynacja: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Ryby” 2007 – 2013".

 

Więcej na temat Dni Karpia znaleźć można na stronie http://dnikarpia.barycz.pl/ 

 

Aktualności

W roku 2020 Gospodarstwo rybackie, Karczma rybna i Edukacja nad stawami w Rudzie Żmigrodzkiej organizują 3 wydarzenia - wędkarskie, kulinarne, edukacyjne - w ramch Dni Karpia w Dolinie Baryczy:
Pokaż więcej