Przyrodniczy raj

kormoran

Gospodarstwo Rybackie „Ruda Żmigrodzka" leży na obszarze Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, objętego programem specjalnej ochrony ptactwa „Natura 2000” (www.barycz.pl), w otulinie ornitologicznego rezerwatu przyrody.

Dolina Baryczy, oddalona zaledwie 50 km od Wrocławia, to królestwo ptaków, raj dla miłośników przyrody i największy kompleks stawów w Europie. To naturalna ostoja ciszy i spokoju, gdzie można poczuć rytm prawdziwie dzikiego świata roślin i zwierząt
zimorodek
Ptasie królestwo
Nadbarycka kraina, z licznymi stawami rybnymi, lasami, podmokłymi łąkami i polami, to miejsce gniazdowania wielu rzadkich gatunków ptaków bądź przystanek w ich drodze z lęgowisk na zimowiska. Można tu spotkać zarówno majestatyczne bieliki, żerujące kormorany, czaple siwe i białe, barwne zimorodki, czajki z fikuśnymi czubami, liczne stada gęsi zbożowych i gęgawych czy przelatujące klucze żurawi.

Ucieczka z miejskiej dżungli
Bogactwo świata roślin i zwierząt czyni ten obszar atrakcyjnym celem wypraw nie tylko ornitologa, ale również turysty, rowerzysty, kajakarza czy po prostu uciekiniera z miejskiej dżungli. Gospodarstwo Rybackie „Ruda Żmigrodzka”, dążąc do zachowania bioróżnorodności ekosystemów przy jednoczesnym otwarciu się na turystykę, przygotowało specjalną ofertę dla wycieczkowiczów i wędkarzy.
daniele
Aktualnie na terenie gospodarstwa można:

• skosztować potraw ze świeżych ryb w Karczmie Rybnej
• odpocząć aktywnie nad łowiskiem dla wędkarzy
• podziwiać daniele z platformy widokowej

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych odwiedzających. Czeka tu na nich:
• specjalne menu dla dzieci
• przytulny kącik zabaw w karczmie
mini plac zabaw na świeżym powietrzu
• odkrywanie przyrody na ścieżce edukacyjnej wokół największego stawu


Naturalnie bezpieczne środowisko

Hodowla ryb w Gospodarstwie Rybackim „Ruda Żmigrodzka” jest przyjazna środowisku na każdym etapie produkcji - stosujemy wyłącznie naturalne pasze zbożowe i nie używamy chemicznych „wspomagaczy” wody. Nasze gospodarstwo pomaga utrzymać ptasią bioróżnorodność Doliny Baryczy. Od 2000 roku realizujemy program wodno – środowiskowy przy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, pomagający zabezpieczyć optymalne warunki bytowania świata zwierząt i roślin na terenie naszego obszaru, gdzie prowadzona jest gospodarka stawowa.

 

ŁOWISKO WĘDKARSKIE

Czynne ponownie

od 13.04.2024

do 29.09.2024

SOBOTY i NIEDZIELE

w godz. 6:00 - 13:00

     

 

Aktualności