O łowisku

wędkarz
Położenie
Zaledwie 60 km od Wrocławia i tyle samo od Leszna znajduje się malowniczo usytuowane Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka” ze stawami rybnymi o powierzchni ponad 170 ha. Ten urokliwy przyrodniczo, oddalony od głównych dróg zakątek Doliny Baryczy jest zieloną oazą spokoju i ciszy, przerywanej jedynie odgłosami natury.

Łowisko
Na terenie naszego gospodarstwa jest 14 stawów rybnych, z czego jeden - o nazwie Szosowy I - został przeznaczony na łowisko komercyjne dla wędkarzy. Staw ten z kształtu przypomina prostokąt, a jego powierzchnia lustra wody wynosi 2,2 ha. Do dyspozycji wędkarzy są drewniane ławeczki i pieńki. Łowisko stoi tuż przy Karczmie Rybnej. Nie jest wymagana karta wędkarska, za to wędkujący muszą we własnym zakresie wyposażyć się w sprzęt wędkarski, zanętę i przynetę.

Gatunki ryb
Podstawową rybą, którą można u nas złowić jest karp milicki, opatrywany co roku certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”. Staw dla wędkarzy zarybiony jest również takimi rybami jak: sandacz • szczupak • sum • okoń • lin • amur • drobnica (karaś, płoć i inne). Więcej na temat hodowanych przez nas ryb znajduje się po na stronie "nasze ryby".
 
Dodatkowe atrakcje
Przy łowisku znajduje się nowo otwarta Karczma Rybna oferująca przeróżne dania rybne (kącik zabaw w środku, a plac zabaw na zewnątrz) oraz bar letni na zewnątrz. Tuż obok jest zagroda z danielami oraz wieżyczka obserwacyjna przy paśniku. Dodatkowo w weekendy, w godzinach działania Karczmy, udostępniona jest przyrodnicza ścieżka dydaktyczna biegnąca nad stawami. Od 2021 w miejscu obsługi łowiska został uruchomiony weekendowy punkt sprzedaży ryb, czynny w w dniach i godzinach otwarcia łowiska.
 
Poniżej nasze łowisko wędkarskie z loty ptaka (ze strony Google)


Dni i godziny otwarcia łowiska wędkarskiego

ŁOWISKO NIEczynne

Otwarcie 01.05.2021:

sobota - niedziela  
od 6:00 do 13:00

Aktualności