O łowisku

wędkarz
Aktualnie dostępne są 2 łowiska: różną rybą słodkowodną) o pow. 2,2 ha oraz łowisko pstrągowe.

Położenie gospodarstwa rybackiego i łowisk
Zaledwie 60 km od Wrocławia i tyle samo od Leszna znajduje się malowniczo usytuowane Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka” ze stawami rybnymi o powierzchni ponad 170 ha. Ten urokliwy przyrodniczo, oddalony od głównych dróg zakątek Doliny Baryczy jest zieloną oazą spokoju i ciszy, przerywanej jedynie odgłosami natury.

Łowiska
Na terenie naszego gospodarstwa jest 14 stawów rybnych, z czego jeden - o nazwie Szosowy I - został przeznaczony na łowisko komercyjne dla wędkarzy. Staw ten z kształtu przypomina prostokąt, a jego powierzchnia lustra wody wynosi 2,2 ha. Do dyspozycji wędkarzy są drewniane ławeczki i pieńki. Łowisko stoi tuż przy Karczmie Rybnej. Nie jest wymagana karta wędkarska, za to wędkujący muszą we własnym zakresie wyposażyć się w sprzęt wędkarski, zanętę i przynetę. 

Gatunki ryb
Podstawową rybą, którą można u nas złowić jest karp milicki, opatrywany co roku certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”. Staw dla wędkarzy zarybiony jest również takimi rybami jak: sandacz • szczupak • sum • okoń • lin • amur • tołpyga drobnica (karaś, płoć). Więcej na temat hodowanych przez nas ryb znajduje się po na stronie "nasze ryby".
 
Dodatkowe atrakcje
Przy łowisku znajduje się nowo otwarta Karczma Rybna oferująca przeróżne dania rybne (kącik zabaw w środku, a plac zabaw na zewnątrz) oraz bar letni na zewnątrz. Tuż obok jest zagroda z danielami oraz wieżyczka obserwacyjna przy paśniku. Dodatkowo w weekendy, w godzinach działania Karczmy, udostępniona jest przyrodnicza ścieżka dydaktyczna biegnąca nad stawami. 
 
Poniżej nasze łowisko wędkarskie z loty ptaka (ze strony Google)ŁOWISKO WĘDKARSKIE

ŁOWISKO CZYNNE w

SOBOTY i NIEDZIELE

             

od 23.04.2022 do odwołania

w godz. 6:00 - 13:00

 

Dodatkowo czynne

3 maja 2022 (wtorek)

Aktualności