O łowisku

wędkarz
Szanowni Wędkarze,

Z dniem 02.09.2018 łowisko wędkarskie znajdujące się przy Karczmie Rybnej "Ruda Żmigrodzka" zostało zamknięte.

Zapraszamy ponownie w przyszłym roku! 

Położenie
Zaledwie 60 km od Wrocławia i tyle samo od Leszna znajduje się malowniczo usytuowane Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka” ze stawami rybnymi o powierzchni ponad 170 ha. Ten urokliwy przyrodniczo, oddalony od głównych dróg zakątek Doliny Baryczy jest zieloną oazą spokoju i ciszy, przerywanej jedynie odgłosami natury.

Łowisko
Na terenie naszego gospodarstwa jest 14 stawów rybnych, z czego jeden - o nazwie Szosowy I - został przeznaczony na łowisko komercyjne dla wędkarzy. Staw ten z kształtu przypomina prostokąt, a jego powierzchnia lustra wody wynosi 2,2 ha. Do dyspozycji wędkarzy są drewniane ławeczki i pieńki. 

Gatunki ryb
Podstawową rybą, którą można u nas złowić jest karp milicki, opatrywany co roku certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”. Staw dla wędkarzy zarybiony jest również takimi rybami jak: sandacz • szczupak • sum • okoń • lin • amur • drobnica (karaś, płoć i inne). Więcej na temat hodowanych przez nas ryb znajduje się po na stronie "nasze ryby".
 
Dodatkowe atrakcje
Przy łowisku znajduje się nowo otwarta Karczma Rybna oferująca przeróżne dania z ryb hodowanych zarówno u nas jak i sprowadzanych znad morza.
W kolejnych latach planowane jest rozbudowanie infrastruktury łowiska o nowe ławki, wiaty (zadaszenia) itp. dla wygody łowiących. Planowe jest również uruchomienie sklepiku z akcesoriami dla wędkarzy.
 
Porady dla początkujących wędkarzy karpiowych znajdziesz pod linkami: http://karpmax.pl/artykuly/poczatkujacy-wedkarz-karpiowy/ oraz http://karpmax.tv/filmy/porady/
 
Wędkarstwo „na sucho” czyli gra online „na ryby”: http://lets-fish.com/naryby

Dni i godziny otwarcia łowiska wędkarskiego

OTWARCIE ŁOWISKA
w sezonie 2019 
już 06.04.2019

Aktualności