Oferta edukacyjna

  logo edukacja dDB  zagroda edukacyjna     

Nasze oferty edukacyjne na cały rok:


nr 1: "Woda w przyrodzie. Właściwości, ochrona, znaczenie" (styczeń-marzec) - zajęcia gł. w sali - 30 zł / osoba

czyli oferta zajęć edukacyjnych związnych z wodą (eksperymenty, gry i zabawy, prace manualne i wiele innych) WODA_oferta edukacyjna.pdf (plik do pobrania)


Wyjątkowe zajęcia bazujące na: przeprowadzaniu doświadczeń, wspólnej zabawie i pracach manualnych, dzięki którym dzieci przyswoją wiedzę o właściwościach, znaczeniu i ochronie wód. W programie zajęć: * krótka wycieczka nad staw i oszukanie odpowiedzi na pytanie "skąd się bierze woda w stawie" oraz omówienie obiegu wody w przyrodzie * budowa filtra do wody i jego działanie w praktyce (dyskusja nt. czynników zanieczyszczających wody) * doświadczenia fizyczne i chemiczne na bazie wody * burza mózgów nt. oszczędzania wody (z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych) * wspólna praca manualna pt.: „Komu woda daje życie” * zabawy, gry, zgadywanki poruszające zagadnienie wody * teatrzyk kukiełkowy pt. „Susza w świecie roślin i zwierząt” Zajęcia prowadzone są w Karczmie Rybnej w Rudzie Żmigrodzkiej, znajdującej się na terenie rodzinnego Gospodarstwa Rybackiego "Ruda Żmigrodzka" (220 ha). Zajęcia przeznaczone są dla klas I-III S.P. oraz starszych grup przedszkolnych.

 

nr 2: "W karpiowym zakątku Doliny Baryczy" (kwiecień-listopad) - zajęcia w terenie - 25 zł / osoba

czyli oferta zajęć w terenie o przyrodzie i regionie w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka"

W karpiowym zakątku Doliny Baryczy_oferta (1).pdf  (plik do pobrania)

Lekcja w terenie odbywa się na trasie ścieżki przyrodniczej wokół największego stawu Gospodarstwa Rybackiego „Ruda Żmigrodzka”, a w razie niepogody w Karczmie Rybnej. W trakcie zajęć dzieci poznają historię i specyfikę rybactwa na obszarze Doliny Baryczy oraz dowiedzą się na czym polega zawód rybaka. Młodzi odkrywcy poznają florę i faunę Doliny Baryczy, w szczególności nauczą się rozróżniać poszczególne gatunki ryb i ptaków zamieszkujących te tereny oraz dowiedzą się jak wygląda cykl życia karpia. Poprzez własną obserwację uczestnicy odkryją sposoby przystosowania się roślin i zwierząt do życia w środowisku wodnym. Dzięki zajęciom wzrośnie ich świadomość z zakresu zachowania bioróżnorodności, ekologii i tożsamości regionalnej. Uczestnicy zajęć będą mieli również okazję z bliska zobaczyć hodowane u nas ryby oraz sprzęt i strój rybacki. Do dyspozycji dzieci są lornetki, atlasy zwierząt i roślin, tablice dydaktyczne na ścieżce, karty pracy. Zajęcia dedykowane są dla uczniów szkół podstawowych klasy I-III i IV-VI oraz przedszkolaków. Dotyczy grup min. 20 osobowych i maksymalnie 40 osobowych.

nr 3: "Odłowy w gospodarstwie rybackim" (listopad) - zajęcia w terenie - 25 zł / osoba

czyli oferta zajęć w terenie w czasie odłowów od 11.11.2019 

Odłowy w gospodarstwie rybackim_oferta (1).pdf (plik do pobrania) 

nr 4: "Świąteczne warsztaty w karpiowo-reniferowym zakątku" (grudzień) - zajęcia w sali i w terenie - 30 zł / osoba

Świąteczne warsztaty_oferta.pdf  (plik do pobrania) 
Grudniową przygodę w naszym gospodarstwie zaczynamy od wizyty w budynku płuczki, czyli w miejscu przedświątecznej sprzedaży KARPIA. Dzieci z bliska będą mogły zobaczyć jak wyglądają żywe karpie, dotknąć je i poznać magię łuski karpia, przynoszącej szczęście. Następnie, jeśli aura dopisze, dzieci będą mogły karmić z ręki przywiezionymi marchewkami „renifery św. Mikołaja” spacerujące po zagrodzie danieli, tuż przy naszej restauracji ;-) A po łyku świeżego powietrza udamy się do naszej cieplutkiej, pachnącej choinką Karczmy Rybnej, z trzaskającym ogniem w kominku i dźwiękami kolęd, na WARSZTATY z dekorowania świątecznych pierników i tworzenia kolorowych rybek z papieru na choinkę. Na życzenie Opiekunów może pojawić się również Mikołaj, który rozda prezenty przywiezione przez Wychowawców. 


Ogólnie o naszych ofertach edukacyjnych:


edukacja w karczmie

edukacja w terenieedukacja nad stawami


Wyżywienie

Wyżywienie dodatkowo odpłatne - do wyboru jeden wariant posiłku (poniżej cena za osobę):
• wariant 1: kiełbasa z grilla + chleb + ketchup + sok tłoczony 0,3l – 7 zł
• wariant 2: kotlecik rybny + frytki + surówka + sok tłoczony 0,3l – 25 zł
• wariant 3: zupa pomidorowa z makaronem – 5 zł
• wariant 4: frytki + ketchup + sok jabłkowy 0,3 l – 9 zł
• wariant 5 (dla młodzieży): 2 kiełbasy z grilla + ketchup + chleb + sok jabłk. 0,3 l – 12 zł
• wariant 6 (dla młodzieży): karp smażony + frytki + surówka + sok jabłkowy 0,3l – 35 zł

• wariant 7: dowolny! dopasujemy się do Państwa oczekiwań :)edukacja o rybach na płuczceDodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  • dokarmianie danieli hodowanych w gospodarstwie
  • wieżyczka obserwacyjna oraz drewniana czatownia nad największym stawem do obserwacji ptaków
  • ożliwość rozpalenia ogniska i pieczenia kiełbasek nad ogniskie
  • w sezonie wiosenno-letnim naturalne lody rzemieślnicze "Lodówka
  • zestawy do zabawy na świeżym powietrzu np. piłka, woreczki
  • prezentacja multimedialne, filmy przyrodnicze, gry planszowe o regionie, zadania manualne i inne zabawy w Karczmie w razie niepogody
  • wizyta w budynku płuczki (miejscu sprzedaży ryb) jako dodatkowa opcja, nieodpłatnie
  • plac zabaw przy Karczmie Rybnej
  • kącik zabaw dla dzieci w karczmie dostępny w razie niepogody
  • opcjonalnie: zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie


obserwacja i edukacjaMiejsce zajęć
Zajęcia odbywają się na terenie Gospodarstwa Rybackiego „Ruda Żmigrodzka”, ok. 50 km z Wrocławia w kierunku na Poznań. Kompleks naszych stawów mieści się na obszarze Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” oraz Natura 2000. W bliskim  otoczeniu gospodarstwa znajdują się 3 rezerwaty przyrody: Radziądz, Olszyny Niezgodzkie, Stawy Milicki. Trasa wycieczki w terenie (ok. 3 km) biegnie wzdłuż przyrodniczej ścieżki dydaktycznej, po grobli wokół największego stawu Krzysztof Dolny (50 ha lustra wody). Na terenie gospodarstwa rybackiego jest 14 stawów różnej wielkości i przeznaczenia, Karczma Rybna i łowisko wędkarskie (czynne tylko w weekendy, sezonowo), hodowla danieli oraz budynek płuczki, czyli miejsce sprzedaży ryb. Od ponad 25 lat działamy w branży.


Kontakt:

Prowadząca zajęcia: Lidia Jażdżewska |  e-mail: edukacja@raftowicz.pl |  tel.: + 48 881 778 707

 

Aktualności