Dni Karpia 2020

Dni Karpia 2020

    


W roku 2020 Gospodarstwo Rybackie, Karczma Rybna i Edukacja nad stawami w Rudzie Żmigrodzkiej organizują 3 wydarzenia w ramch Dni Karpia (wędkarskie, kulinarne, edukacyjne):

 

edukacyjne DK4 października 2020  /niedziela/ 

Rodzinna gra terenowa "W poszukiwaniu zaginionej ikry"

MIEJSCE ZBIÓRKI: przed Karczmą Rybną w Rudzie Żmigrodzkiej

CZAS TRWANIA: 10:00 - 12:00

DATA 2020-10-04 (niedziela) - nowy termin

MIEJSCE Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz, Ruda Żmigrodzka 101-102

CZAS TRWANIA 10:00 - 12:00

LICZBA MIEJSC 25 dzieci (w towarzystwie rodzica/ów lub opiekunów)

KOSZT 20 zł / dziecko

ZGŁOSZENIE Płatność za bilet dotyczy tylko dzieci (rodzice/opiekunowie nieodpłatnie). Bezzwrotny zadatek wpisowy – 10 zł/dziecko - płatny przelewem (dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po przesłaniu zgłoszenia uczestnictwa na adres: edukacja@raftowicz.pl). W zgłoszeniu proszę podać wiek dziecka.

DODATKOWE ATRAKCJE Od godz. 12:00 czynna jest Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej z aromatycznymi potrawami z ryb i nie tylko. W karczmie znajduje się kącik zabaw dla dzieci, a na zewnątrz drewniany plac zabaw. Tuż obok Karczmy Rybnej jest zagroda z danielami (dzieci mogą przywieźć marchewki, żeby karmić zwierzęta z ręki). Wszystkich uczestników gry terenowej zapraszamy również tego dnia ok. godz. 14:00 przy Karczmie na uroczyste wręczenie nagród dla wędkarzy biorących udział w zawodach wędkarskich "Rybowisko" lub spacer przyrodniczą ścieżką dydaktyczną pośród naszych stawów.

OPIS WYDARZENIA Rodzinna impreza przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat w towarzystwie osoby dorosłej (rodzica lub opiekuna). Wędrujemy z odręcznie sporządzoną mapą po Gospodarstwie Rybackim w Rudzie Żmigrodzkiej w poszukiwaniu pochowanych "jaj" karpia. Skrywają one w swoim wnętrzu zagadki, rebusy lub polecenia nawiązujące do specyfiki rybactwa stawowego, stroju i wyposażenia rybaków oraz flory i fauny Doliny Baryczy, a także zawierają wskazówki, jak dotrzeć do kolejnej „ikry”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zwiedzić płuczkę, gdzie przyjrzą się żywym rybom z bliska, przejdą się niedostępnymi na co dzień groblami stawów, poznają sprzęt i strój rybacki. Jeśli czas pozwoli, na koniec odbędą się zawody wędkarskie „na sucho” dla wszystkich dzieci. Każde dziecko otrzyma dyplom „Poszukiwacza zaginionej ikry”.


W razie naprawdę niekorzystnych warunków pogodowych impreza zostanie przełożona na 11 października br. (niedziela). Zastrzegamy sobie również możliwość odwołania imprezy, jeśli zgłosi się niewystarczająca liczba uczestników (min. 10 dzieci).

 

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Nagroda gwarantowana. Kup bilet na wydarzenie, a w terminie do 7 dni po imprezie na stronie sklep.barycz.pl, wpisz z biletu Twój indywidualny kod promocyjny, opisz jak oceniasz dane wydarzenie i wybierz nagrodę.

ORGANIZATOR: Edukacja nad stawami "Ruda Żmigrodzka" Lidia Jażdżewska

INFORMACJA: e-mail: lidia@raftowicz.pl  tel. 881 778 707 

 

wedkarskie DK27 września 2020 /niedziela/

Zawody wędkarskie Rybowisko
MIEJSCE: Łowisko wędkarskie (obok karczmy rybnej ) na terenie Gospodarstwa Rybackiego Ruda Żmigrodzka

CZAS TRWANIA: 7:00 – 14:00 (7:00 - zbiórka, 7:30-13:00 zawody, 14:00 - wręczanie nagród)

 

DATA 2020-09-27

MIEJSCE Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz, Ruda Żmigrodzka 101, 55-140 Żmigród (łowisko obok Karczmy Rybnej)

CZAS TRWANIA 7:00 (rejestracja zawodników) - 14:00 (wręczenie nagród)

LICZBA MIEJSC 30

KOSZT 60 zł / zawodnik

ZGŁOSZENIE Wymagana pełna przedpłata - płatność tylko przelewem! Dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po otrzymaniu przez nas zgłoszenia, wysłanego na: lidia@raftowicz.pl. W tytule maila proszę wpisać "Zawody". Liczy się kolejność zgłoszeń.

DODATKOWE ATRAKCJE Od godz. 12:00 czynna jest Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie serwowane są aromatyczne potrawy z ryb i nie tylko. W karczmie znajduje się kącik zabaw dla dzieci, a na zewnątrz drewniany plac zabaw. Można tu również nabyć produkty regionalne z Doliny Baryczy. Tuż obok Karczmy Rybnej jest zagroda z danielami oraz początek i koniec przyrodniczej ścieżki dydaktycznej, biegnącej pośród naszych stawów.

OPIS WYDARZENIA

Zawody wędkarskie "Rybowisko" organizowane są dla pełnoletnich amatorów wędkowania, z własnym sprzętem wędkarskim i przynętą (nie obowiązuje karta wędkarska). Zawody odbywać się będą na dobrze zarybionym stawie wędkarskim o pow. 2,2 ha, tuż przy Karczmie Rybnej. Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest pod linkiem REGULAMIN Zawody wędkarskie 2020.pdf. Zawodnicy, którzy znajdą się na podium, otrzymają - jak co roku - atrakcyjne nagrody! Zapraszamy!

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Nagroda gwarantowana. Kup bilet na wydarzenie, a w terminie do 7 dni po imprezie na stronie sklep.barycz.pl, wpisz z biletu Twój indywidualny kod promocyjny, opisz jak oceniasz dane wydarzenie i wybierz nagrodę.

ORGANIZATOR Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz

INFORMACJA:  e-mail: lidia@raftowicz.pl  tel. 881 778 707

 

kulinarne DK6 LISTOPADA /piątek/

Kolacja Rybna - Ryba do syta

MIEJSCE: Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka

CZAS TRWANIA: 19:00-02:00

DATA 2020-11-06

MIEJSCE Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" , Ruda Żmigrodzka 101, 55-140 Żmigród

CZAS TRWANIA 19:00 - 2:00 w nocy

LICZBA MIEJSC 50

KOSZT 150 zł / osoba

ZGŁOSZENIE Wymaga pełna przedpłata - płatność przelewem bądź osobiście w Karczmie Rybnej. Dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym, po otrzymaniu przez nas zgłoszenia, wysłanego na: karczma@raftowicz.pl

DODATKOWE ATRAKCJE W takcie imprezy liczne konkursy z nagrodami :) Możliwość zakupu napojów oraz piwa i wina w barze Karczmy Rybnej. W czasie imprezy można również zakupić produkty regionalne z Doliny Baryczy.


OPIS WYDARZENIA

Kameralna impreza kulinarno-taneczna. Goście będą mogli odkryć nasze rybne specjały pod różnymi postaciami (ryby pieczone, smażone, duszone, wędzone, w galarecie itd.). Ich bazą będzie szeroki wachlarz rozmaitych gatunków ryb słodkowodnych pochodzących ze stawów naszego rodzinnego Gospodarstwa Rybackiego „Ruda Żmigrodzka". Na stołach zagoszczą również dania z dziczyzny. O oprawę muzyczną zadba lokalny DJ, a dla uatrakcyjnienia wieczoru przeprowadzimy kilka konkursów z nagrodami, w tym głosowanie na najsmaczniejszą potrawę z wytypowanych przez nas 3 dań. Biesiada odbywać się będzie przy stołach łączonych, część dań będzie serwowana, a część w formie bufetu. Szczegółowe menu pojawi się na stronie www.KarczmaRybna.pl bliżej daty imprezy.

ZASADY ODBIERANIA NAGRÓD: Biorąc udział w kolacji rybnej, wygrywasz podwójnie - jedną nagrodę odbierzesz z biletem (wpisując na stronę sklep.barycz.pl Twój indywidualny kod z biletu), a drugą możesz wygrać podczas losowania na kolacji głosując na najsmaczniejszą potrawę rybną.

ORGANIZATOR Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" J.K. Raftowicz

INFORMACJA Malwina Raftowicz e-mail: karczma@raftowicz.pl tel. 609 856 026


   

Dni Karpia w Dolinie Baryczy przyczyniają się do promocji unikalnego piękna, aktywności i współpracy mieszkańców, prezentacji szerokiej oferty turystycznej regionu za pomocą sztandarowego produktu jakim jest karp.

Koordynacja: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Ryby” 2007 – 2013".

 

Więcej na temat Dni Karpia znaleźć można na stronie http://dnikarpia.barycz.pl/ 

 

Aktualności