Dni Karpia

Dni Karpia 2017 


Kolacja rybna 10.11.2017Zapraszamy do naszej Karczmy Rybnej w Rudzie Żmigrodzkiej na kolację rybną pt. "Ryba do syta" o charakterze kulinarno-tanecznym w godzinach 19:00 - 2:00. Na Państwa stołach pojawią się specjały rybne pod różnymi postaciami. Poszczególne dania będą bazowały na wielu gatunkach ryb słodkowodnych, pochodzących z naszych stawów (Gospodarstwo Rybackie Ruda Żmigrodzka). O oprawę 
muzyczną do 02:00 nad ranem zadba zaprzyjaźniony z nami DJ, a my gwarantujemy kameralny klimat imprezy i niezapomniane wrażenia kulinarne! Przewidziane są również nagrody dla gości biorących udział w głosowaniu na najsmaczniejszą potrawę konkursową. koszt: 120 zł/ osoba. Zgłoszenia proszę wysyłać na adrs e-mail: karczma@raftowicz.pl lub lidia@raftowicz.pl (w mailu zwrotnym otrzymacie Państwo dane do przelewu oraz więcej informacji). Można równie zakupić bilet wstępu bezpośrednio w Karczmie Rybnej w weekendy. Informacja pod numerem: 609 856 026.

 

 

Zawody  wędkarskie "Rybowisko" 01.10.2017

Pełnoletnich miłośników wędkowania zapraszamy na kolejne już zawody wędkarskie Rybowisko. Impreza skierowana jest do osób powyżej 18. roku życia, z własnym sprzętem wędkarskim i przynętą. Nie jest wymagane posiadanie karty wędkarskiej. Szczegółowy regulamin zawodów dostępny na stronie www.ryby.raftowicz.pl/dni-karpia-zawody/
Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, a pozostali zawodnicy otrzymają nagrody pocieszania. Rezerwacja poprzez e-mail na adres: lowisko@raftowicz.pl lub bezpośrednio w Karczmie Rybnej (w weekendy). LICZBA MIEJSC: 30, KOSZT: 40 zł/os. Informacja pod numerem: 609 856 026.
 
ARCHIWUM - Dni Karpia 2016

Relacja z kolacji rybnych i zawodów wędkarskich 

Kolacja rybna 05.11.2016

W sobotę, 5 listopada 2016, miała miejsce druga kolacja rybna "Ryba do syta" organizowana w ramach Dni Karpia 2016 w Karczmie Rybnej w Rudzie Żmigrodzkiej. Przygotowaliśmy całych wachlarz smakowitości na bazie ryb i dziczyzny - były ryby faszerowane, smażone, pieczone, wędzone, zupa rybna, pieczeń rzymska z sarny, galareta z karpiem, kiełbasa z karpia wędzonego, pierogi i gołąbki rybne. Uwieńczeniem rybnej uczty były gotowane raki z naszych stawów :) Goście gratulowali nam przepysznej kuchni i kameralnej atmosfery podczas imprezy :) O ciekawą, różnorodną oprawę muzyczną zadbali DJ-e z naszych okolic, którzy dodatkowo przygotowali konkursy o tematyce związanej ze stawami z nagrodami . W trakcie wieczoru przeprowadziliśmy także głosowanie na najsmaczniejszą potrawę spośród trzech wytypowanych przez nas dań. Nasz sandacz z pieca z pieczarkami i karp smażony w migdałach zajęły 1 miejsce ex aequo. Wśród Gości rozlosowaliśmy nagrodę główną - zestaw upominków ufundowany przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" oraz voucher do Karczmy Rybnej zasponsorowany przez naszą Karczmę. Było dużo śmiechu i naprawdę dobrej zabawy! No i przede wszystkim było do syta :)

 

Kolacja rybna 05.11.2016

Pierwsza kolacja rybna "Ryba do syta" organizowana w Karczmie Rybnej w Rudzie Żmigrodzkiej w ramach Dni Karpia 2016 już za nami! :)) Było pysznie, tanecznie i kameralnie :) A stoły uginały się od półmisków - w końcu "do syta" do czegoś zobowiązuje ;-) Gości przywitaliśmy wyśmienitą naleweczką z aronii z nutką kawy, następnie nasze afro-kelnerki podały do stołów wazy z zupą rybą serwowaną z makaronem jaglanym. Wszystkie rybne potrawy (w tym pierogi, krokiety czy gołąbki rybne) na ciepło były serwowane do stołu, a takie specjały rybne podawane na zimno jak ryby faszerowane, roladki rybne, kiełbasa czy pasta z karpia wędzonego, karp wędzony, galareta rybna i inne były uszykowane na bufecie. W przerwach w jedzeniu goście pląsali na parkiecie na parterze pod okiem zaprzyjaźnionego z nami DJ-a :) Podczas wieczoru nie zabrakło również konkursów :) Zaczęliśmy od zebrania głosów na najlepszą z trzech potraw wytypowanych przez nas do konkursu, a następnie wśród uczestników konkursu przeprowadziliśmy losowanie z atrakcyjnymi nagrodami! Nasza Karczma Rybna ufundowała vouchery do naszej restauracji, a Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" pozostałe nagrody :) Były również inne konkursy z nagrodami nawiązujące tematycznie do ryb. Wszystkich uczestników konkursów nagrodziliśmy także popularnym magazynem "Sielskie życie", które Wydawnictwo przekazało nam nieodpłatnie na kolację. 

 

Mini-zawody wędkarskie dla dzieci „NARYBEK” 01.10.2016

W sobotę 1 października 2016  miały u nas miejsce mini-zawody wędkarskie dla dzieci "Narybek" w ramach Dni Karpia 2016. Młodzi zawodnicy, po wylosowaniu swoich stanowisk, dzielnie walczyli o puchar i nagrodę główną - kołowrotek Shimano - ufundowaną przez nasze Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka". Wygrywał zawodnik z największą wagą wszystkich złowionych ryb, bez względu na gatunek.  I miejsce zajął Konrad P. z wynikiem 6,75 kg wszystkich złowionych ryb (3 karpie), a miejsce II zajął 3,5-latek Aleksander K., który jako pierwszy tego dnia wyciągnął rybę z wody - małego amura. Po zawodach amur trafił oczywiście z powrotem do stawu :)) Trzeciego miejsca niestety nie udało się nikomu zająć, dlatego nagroda za III miejsce trafiła w ręce szczęśliwca, który wyciągnął w dodatkowym losowaniu najwyższy numerek.

Pozostałe nagrody ufundowane zostały przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", które od 11 lat organizuje Dni Karpia. Zawodnicy, którym nie udało się stanąć na podium otrzymali nagrody pocieszenia więc humory wszystkim dopisywały, szczególnie że i pogoda tego dnia była dla dzieci łaskawa. W załączeniu kilkanaście wybranych zdjęć z zawodów.

 

Zawody wędkarskie dla dorosłych "RYBOWISKO" 02.10.2016

W niedzielę, 2 października 2016, miała miejsce 2 edycja zawodów wędkarskich "Rybowisko" na naszym stawie wędkarskim w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" w ramach Dni Karpia 2016. 31 zawodników, piękna pogoda i ... międzynarodowe towarzystwo! Zgodnie z regulaminem wygrywał uczestnik z największą wagą wszystkich złowionych ryb, bez względu na gatunek. Nasze Gospodarstwo Rybackie ufundowało nagrodę główną, kołowrotek Shimano, natomiast Karczma Rybna „Ruda Żmigrodzka”, atrakcyjne vouchery do zrealizowania w Karczmie. Pozostałe nagrody zostały zasponsorowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, koordynatora imprez w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Pierwsze miejsce zajął Pan Dariusz P., który złowił w sumie ponad 17 kg ryb (karpi). Drugie miejsce przypadło Panu Pawłowi U. (wynik - 12 kg), a trzecie Panu Przemysławowi Z. (wynik - ponad 8 kg). Korzystając z okazji jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok :))

 

ARCHIWUM - Dni Karpia 2015

 
Z okazji Dni Karpia 2015 na terenie naszego gospodarstwa rybackiego odbyły się 2 wyjątkowe imprezy, których Oficjalnym Partnerem była Gmina Żmigród. 

RELACJA z DNI KARPIA 2015

5 września w sobotę w Gospodarstwie Rybackim „Ruda Żmigrodzka” odbyły się Zawody Wędkarskie „Rybowisko”, w którym wzięło udział 31 zawodników z okolicznych województw. Piękna pogodowo aura z samego rana optymistycznie napawała wszystkich wędkarzy. Niestety w miarę upływu czasu wędkowanie stawało się coraz trudniejsze z powodu silnego wiatru, który powodował spadek ciśnienia. Taka meteorologiczna zmiana nie sprzyja niestety wędkarzom w łowieniu.  

Zawody prowadził Sędzia z uprawnieniami, który skrupulatnie ważył wszystkie złowione ryby. Zwyciężył pan, który jako jedyny wyciągnął suma. Za zajęcie I miejsca otrzymał : puchar w kształcie karpia wraz dyplomem, vouchery o wartości 150 zł do Karczmy Rybnej „Ruda Żmigrodzka”, kołowrotek ufundowany przez Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego oraz inne gadżety.

Wszystkim zawodnikom wręczono upominki oraz kupony na bezpłatne napoje w Karczmie Rybnej. Wędkarze mogli więc wymienić się wrażeniami z zawodów przy herbacie lub kawie, tudzież zrekompensować sobie brak ryby w podbieraku – rybką na talerzu:)


W niedzielę, 6 września, pogoda również nie dopisała i popsuła nieco plany gospodarzom wydarzenia. Rodzinny Piknik Rekreacyjny „Nad Stawami” był zaplanowany jako impreza plenerowa, na którą przygotowano wiele atrakcji na powietrzu: pokazowe odłowy, gry i animacje dla dzieci, muzykę na żywo, stoiska z lokalnymi produktami (miody, ciasta, nalewki, przetwory m.in. z dyni, soki naturalne, rękodzieło), quiz z nagrodami, występy uczniów i wiele innych. Jednak przelotne ulewy co chwilę przeganiały gości do Karczmy Rybnej i to właśnie tam, przy smakowitym smażonym karpiu w roli głównej, przeniesiono większość atrakcji.

Wrocławska Pracownia Centaurea zadbała o animacje dla dzieci, których przewodnim tematem były ryby: malowanie buziek, balonowe zoo, kolorowanie figurek karpi z masy solnej, konkursy i inne zabawy. Natomiast Szkoła Podstawowa z Radziądza zaprezentowała program artystyczny nawiązujący tematycznie do ryb, stawów i Doliny Baryczy. Warto podkreślić, że uczniowie wspaniale się spisali, zważywszy na fakt, że wszystko odbyło się bez przygotowanego podkładu muzycznego. Planowo uczniowie mieli bowiem występować na scenie w plenerze, przy pełnym nagłośnieniu, ale w trosce o zdrowie najmłodszych przeniesiono przedstawienie do Karczmy Rybnej. Rewelacyjny występ a capella został doceniony przez gości Karczmy, a dzieci otrzymały w podzięce gromkie brawa oraz gadżety od Organizatora imprezy.

Organizatorzy, Gospodarstwo Rybackie i Karczma Rybna „Ruda Żmigrodzka” zadbały, aby na imprezie nie zabrakło karpia w różnych odsłonach: po pokazowych odłowach była możliwość nabycia żywego karpia, a ponadto przygotowano stoisko z karpiem wędzonym, zupą rybną, burgerem rybnym, pastą z karpia wędzonego oraz karpiem smażonym dostępnym w Karczmie Rybnej.

Była także możliwość oglądania i dokarmiania z platformy widokowej hodowanych na terenie gospodarstwa danieli. Miłym akcentem był także przyjazd Zbigniewa Szczepańskiego, znanego z udziału w projekcie ,,Pan Karp”, który przekonuje Polaków, i nie tylko, że warto jeść karpia nie tylko od święta. dni karpiaDni Karpia w Dolinie Baryczy przyczyniają się do promocji unikalnego piękna, aktywności i współpracy mieszkańców, prezentacji szerokiej oferty turystycznej regionu za pomocą sztandarowego produktu jakim jest karp.

Koordynacja: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Ryby” 2007 – 2013

 

Więcej na temat Dni Karpia znaleźć można na stronie http://dnikarpia.barycz.pl/ 

Aktualności