Dni Karpia

Dni Karpia 2019 

  


W tym roku Gospodarstwo Rybackie i Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej organizują 3 wydarzenia w ramch Dni Karpia (edukacyjne, wędkarskie, kulinarne):

 

edukacyjne DK14 września /sobota/

Dzień Otwarty w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka"

MIEJSCE ZBIÓRKI: przed Karczmą Rybną w Rudzie Żmigrodzkiej

CZAS TRWANIA: 10:30 - 13:00

>> Dla kogo wydarzenie: Dzieci pow. 6 lat z rodzicem/ami lub opiekunem/ami; Dzieci w trakcie całego wydarzenia muszą być pod stałą opieką swoich rodziców lub opiekunów.

>> Opis wydarzenia: Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego połączone z obserwacją przyrody na ścieżce dydaktycznej. Poznasz tajniki zawodu rybaka stawowego oraz specyfikę i historię rybactwa w Dolinie Baryczy. Zobaczysz z bliska, a może i dotkniesz, żywe ryby na płuczce. Do dyspozycji gości lornetki, lupy oraz atlasy roślin i zwierząt. Zajęcia poprowadzi córka właściciela gospodarstwa.

>> Wyżywienie (opcjonalnie): Po zwiedzaniu proponujemy wspólny obiad w Karczmie Rybnej (do wyboru 5 wariantów dań). Wybór danego wariantu obiadowego należy podać wcześniej w zgłoszeniu. Można też indywidualnie zamówić sobie obiad już po zwiedzaniu.

>> Warianty wyżywienia (dodatkowo odpłatne):

  1.  wariant I (30 zł): zupa rybna (mała porcja) + zestaw dziecięcy (2 małe kawałki dorsza + małe frytki + mała surówka) + sok;
  2. wariant II (45 zł): zupa rybna + zestaw "karp z cebulką" (ryba + frytki + surówki); + sok; 
  3. wariant III (55 zł): zupa rybna + zestaw "karp z sosem borowikowym" (ryba+ frytki + surówki) + sok;
  4. wariant IV (65 zł): zupa rybna + zestaw "sum" (ryba + frytki + surówki) + sok;
  5. wariant V (65 zł): zupa rybna + zestaw "sandacz" (ryba + frytki + surówki) + sok;

>> Zalecenia: Każdy uczetnik wydarzenia powienien mieć odpowiednie do aury obuwie i nakrycie głowy oraz małą butelkę wody. Można również zabrać surową marchew dla danieli (chętnie jedzą z ręki).

>> W razie niepogody: W przypadku bardzo niekorzystnej aury pogodowej wydarzenie zostanie przesunięte na 21.09.2019. Informacja o przesunięciu wydarzenia zostanie przekazana uczestnikom dzień wcześniej.


KOSZT:
20 zł/os.(bez wyżywienia)

LICZBA MIEJSC: max. 30

ZAPISY: edukacja@raftowicz.pl ; Zapisy trwają do 02.09.2019. 

PŁATNOŚĆ: przelewem, po zgłoszeniu na: edukacja@raftowicz.pl (dane do przelewu podamy w mailu zwrotnym).

Aby znaleźć się na liście uczestników, należy dokonać pełnej przedpłaty (w tym za wybrany wariant wyżywienia). 

INFORMACJA: +48 881 778 707

 

wedkarskie DK29 września / niedziela/

Zawody wędkarskie Rybowisko
MIEJSCE: Łowisko wędkarskie (obok karczmy rybnej ) na terenie Gospodarstwa Rybackiego Ruda Żmigrodzka

CZAS TRWANIA: 7:30 – 14:00


Dla kogo: 
pełnoletnich amatorów wędkowania, z własnym sprzętem wędkarskim i przynętą (nie wymagamy karty wędkarskiej).

Opis Wydarzenia: Kolejna już edycja zawodów wędkarskich "Rybowisko" organizowana jest w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" na łowisku wędkarskim o pow. 2,2 ha, znajdującym się tuż przy Karczmie Rybnej. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników zawodów przewidziane są drobne upominki. Zgodnie z harmonogramem zawodów zbiórka uczestników jest o 7:30, a rozpoczęcie zawodów o godz. 8:00. Natomiast zakończenie zawodów zaplanowane zostało na godzinę 13:00, a wręczenie nagród i dyplomów na godz. 14:00. Zapraszamy i życzymy połamania wędek! ;-)

REGULAMIN ZAWODÓW (PDF do pobrania): REGULAMIN zawodów Rybowisko_2019.pdf


KOSZT:
 50 zł / zawodnik

LICZBA MIEJSC: max. 30

ZAPISY: Lidia@raftowicz.pl lub bezpośrednio na łowisku (sobota-niedziela 6:00 - 3:00). 

PŁATNOŚĆ: gotówką (na łowisku) lub przelewem po wysłaniu maila na Lidia@raftowicz.pl (dane do przelewu podamy w mailu zwrotnym). Aby znaleźć się na liście uczestników, należy dokonać pełnej przedpłaty. 

W przypadku płatności przelewem, blitey na zawody przekażemy na stawie wędkrskim w dniu zawodów.

INFORMACJA: +48 881 778 707

 

kulinarne DK8 LISTOPADA /piątek/

Kolacja Rybna - Ryba do syta - brak już wolnych miejsc!

MIEJSCE: Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka

CZAS TRWANIA: 19:00-02:00


Kameralna impreza kulinarno-taneczna zapewni relaks nie tylko dla duszy, ale i ciała. Goście będą mogli odkryć nasze specjały rybne pod różnymi postaciami (pieczone, smażone, duszone, wędzone, w galarecie itd.), dla których bazą będzie szeroki wachlarz rozmaitych gatunków ryb słodkowodnych pochodzących ze stawów naszego Gospodarstwa Rybackiego „Ruda Żmigrodzka". W tym roku na stołach zagoszczą również dania z dziczyzny. O oprawę muzyczną zadba lokalny DJ, a dla uatrakcyjnienia wieczoru przeprowadzimy kilka konkursów z nagrodami, w tym głosowanie na najsmaczniejszą potrawę z wytypowanych przez nas 3 dań. Biesiada przy stołach łączonych, część dań serwowana, a część w formie bufetu. Szczegółowe menu pojawi się na stronie www.KarczmaRybna.pl bliżej daty imprezy.

KOSZT: 130 zł/os.

LICZBA MIEJSC: 50
ZAPISY:  bezpośrednio w karczmie (weekendy) lub przez wysłanie e-maila na: karczma@raftowicz.pl

PŁATNOŚĆ: wymagana pełna przedpłata. Możliwa płatność gotówką lub kartą w karczmie (weekendy) lub przelewem (dane do przelewu zostaną podane w mailu zwrotnym). Wpisanie na listę Uczestników kolacji rybnej ma miejsce po otrzymaniu przez nas wpłaty lub potwierdzenia wpłaty (w przypadku przelewu). Liczy się kolejność zgłoszeń. W przypadku płatności przelewem, blitey na kolację przekażemy w Karczmie Rybnej w dniu kolacji.
INFORMACJA: +48 609 856 026


 
Dni Karpia w Dolinie Baryczy przyczyniają się do promocji unikalnego piękna, aktywności i współpracy mieszkańców, prezentacji szerokiej oferty turystycznej regionu za pomocą sztandarowego produktu jakim jest karp.

Koordynacja: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Ryby” 2007 – 2013".

 

Więcej na temat Dni Karpia znaleźć można na stronie http://dnikarpia.barycz.pl/ 

 

Aktualności